G Livelab Tampere
-
Ennakkotilauksien tekeminen on toistaiseksi poissa käytöstä
-
Iron Country Sisters
25.4.Thu19:00 -
Yle Perjantai: Hävettääkö meitä liikaa?
26.4.Fri16:30 -
Sepikka (levynjulkaisukiertue) + Pambikallio (duo)
26.4.Fri21:00 -
Laura Närhi: Mä elän 2024
27.4.Sat21:00 -
G Livelabin Vapputerassi
30.4.Tue12:00 -
Emmi Uimonen & The Wind Machine
2.5.Thu19:00 -
Yle Perjantai: Oma kansa ensiksi?
3.5.Fri16:30 -
Kebu: Synthesizer Legends Tour 2024
3.5.Fri21:30 -
Tampere Filharmonia esittää: Juuret risteyksissä
4.5.Sat13:00 -
Emma Salokoski & Maria Ylipää: Kauniita piikkejä
4.5.Sat20:00 -
Josephine Foster (US) + Joose Keskitalo
6.5.Mon19:00 -
Puolustusvoimien varusmiessoittokunta: Hyvää ja kaunista
8.5.Wed19:00 -
Timo Lassy Trio
9.5.Thu19:00 -
G Livejam feat. Hatanpään lukion musiikkilinja
10.5.Fri20:00 -
Mikko Joensuu
11.5.Sat19:00 -
Dominic Miller: The Vagabond Tour
14.5.Tue19:00 -
Kirkon juhlat: Groovy gospel club
16.5.Thu21:30 -
Kirkon juhlat: Uskonnot ja Turvallisuus
17.5.Fri16:00 -
Kirkon juhlat: Kanala & Kallio: Psykologinen turvallisuus - voimana toivo
17.5.Fri19:30 -
Kirkon juhlat: Mitä helvettiä -jatkoklubi
17.5.Fri22:30 -
Kirkon juhlat: Nuoret ja johtajuus
18.5.Sat14:00 -
Kirkon juhlat: Mihin olet menossa kirkko?
18.5.Sat17:00 -
Kirkon juhlat: Sadinmaan rippikoulu
18.5.Sat19:00 -
Oddarrang
22.5.Wed19:00 -
PMO Countdown - Valmistuvien oppilaiden konsertti
23.5.Thu19:00 -
Dalindèo: Tropicalia Nordica
25.5.Sat21:00 -
Aki Takase (JP) & Han Bennink (NL)
30.5.Thu19:00 -
Antti Autio (soolo) + Niina Annika
31.5.Fri20:00 -
Steve 'n' Seagulls
1.6.Sat21:00 -
Tampere Guitar Festival: Mario Parizek (AUT) & Atmos Duo
6.6.Thu21:00 -
Rättö ja Lehtisalo
7.6.Fri21:00 -
Aukusti Koivisto
8.6.Sat20:00 -
Martti Servo & Juhannussydän
21.6.Fri18:00 -
Napanderfest 2024: Martti Servo & Napander + Martti Servo & Juhannussydän + DJ:t
21.6.Fri21:00 -
Joel Hallikainen: 40 vuotta laulujen tiellä
22.6.Sat19:00 -
Jonna Tervomaa Stripattuna
28.6.Fri21:00 -
Litku Klemetti (Duo) + Maa ilmasta
29.6.Sat21:00 -
Elokapinan Toivo elossa -festivaali 2024 (maksuton / free)
5.7.Fri19:30 -
Pekka Nisu + Mary Ann Hawkins + Elias Gould (soolo)
6.7.Sat20:00 -
Robert Finley (US)
9.7.Tue19:00 -
Fest Afrika: Abeneko & The Positive Mind, Pete Santos, Vibe Crew
12.7.Fri21:30 -
The 69 Eyes
19.7.Fri21:00 -
Värttinä + Eve Crazy & Mar Yo
20.7.Sat20:00 -
Verneri Pohjola: Exotic Matter
26.7.Fri20:00 -
22-Pistepirkko
27.7.Sat21:00 -
Wanhankaupungin Juhla: Petri Tamminen, Helena Juntunen, Eveliina Kytömäki
2.8.Fri21:00 -
Pekka Pohjolan ikuiset sävelet – Jukka Iisakkila, Seinäjoen kaupunginorkesteri etc.
21.8.Wed19:00 -
The Stance Brothers
22.8.Thu19:00 -
Shadowplay + DJ Antti
23.8.Fri21:00 -
Kumma Heppu & Lopunajan Voidellut: Vain tuuli tänne jää (levyjulkkarit)
24.8.Sat20:00 -
Mato Valtonen & Jore Marjaranta Band plays Rock’n’Roll + Tumppi Varonen (soolo)
30.8.Fri20:00 -
Utopianisti (levyjulkkarit) + Njet Njet 9
31.8.Sat20:00 -
Samae Koskinen (soolo) & Henrik Illikainen (Tiisu-show)
4.9.Wed19:00 -
Love Is Punk Fest: Juustopäät, Likaiset pikkarit, Rasvamaksa
7.9.Sat20:00 -
Smalltime Players: Edu Kettunen, Mika Kuokkanen, Johanna Iivanainen ja Mikko Iivanainen
13.9.Fri20:00 -
Christopher Paul Stelling (US) + Matti Johannes Koivu
18.9.Wed19:00 -
The Kinky Thing plays Kingston Wall: II
24.10.Thu19:00 -
John Paul White (US)
3.11.Sun19:00 -
Pekka Ruuska + Aleksanteri Hakaniemi
7.11.Thu19:00 -
Anneli Saaristo: La Dolce Diva -juhlakonsertti
9.11.Sat14:00 -
Cyrille Aimée (FR/US) & UMO Helsinki Jazz Orchestra
16.11.Sat20:00